Kurz, zmora każdego komputera - jak zabezpieczyć przed nim komputer?

Kurz, zmora każdego komputera - jak zabezpieczyć przed nim komputer?

Kurz, zmora każdego komputera - jak zabezpieczyć przed nim komputer?

Każdy użytkownik komputera zmaga się z tym problemem, zapchane wentylatory, kurz na radiatorach, powoduje on gorszy przepływ powietrza które pomaga nam chłodzić komputer.

Poprawny przepływ powietrza w komputerze jest niezwykle ważny, przy niepoprawnym odprowadzaniu ciepłego powietrza z komputera możemy zauważyć znaczny wzrost temperatury podzespołów. Ponadto kurz może doprowadzić do widocznych zmian w funkcjonowaniu urządzeń.

Wentylatory pracują głośniej niż zwykle?
Słyszysz nagle przyśpieszający wentylator do maksymalnych obrotów?
Włączenie i wyłączenie komputera przebiega nieprawidłowo?
System pracuje niestabilnie bądź też się zawiesza?

To właściwie podstawowe objawy które wskazują na przegrzewanie się komputera ze względu na nieprawidłowy obieg powietrza.
O ile czyszczenie komputera z zewnątrz jest dość proste i nie zajmuje nam zbyt dużo czasu, tak czyszczenie wewnątrz wymaga od nas większej ilości wolnego czasu.

A zatem, jak chronić komputer przed kurzem?
Sposobów jest kilka, niestety żaden nie rozwiąże nam tego problemu na zawsze. I co jakiś czas będziemy zmuszeni zajrzeć do naszego komputera.

Pierwszym najbardziej skutecznym sposobem jest zastosowanie filtrów i siatek przeciwpyłowych. Umieszczenie takiego filtru może znacznie ograniczyć ilość kurzu, która dostaje się do wnętrza obudowy. Koszty takich filtrów nie są wielkie, a ich efekty są widoczne. Mimo wszystko co jakiś czas należy je zdemontować i wyczyścić.

Odpowiednie ustawienie komputera ma również spore znaczenie. Miejsce w którym jest postawiona jednostka powinno być często sprzątane. Często spotykamy się z radą, zdjęcia bocznej ścianki - nie, nie róbcie tego! To rozwiązanie pomoże wam na chwilę, krótką chwilę. Wiele osób uzasadnia takie rozwiązanie możliwością osiągnięcia niższych temperatur pracy komputera. Niestety powoduje także o wiele większe osiadanie kurzu na wszyskich elementach wewnątrz obudowy.

Kolejnym ważnym krokiem na który warto zwrócić uwagę jest odpowiednie ustawienie wentylatorów. Konfiguracja push/pull, zwiększenie mocy na wlocie powietrza do obudowy, zapewni lekkie nadciśnienie i sprawi, że mniejsza ilość drobinek będzie osiadała na podzespołach.

Ostatnia, najważniejsza czynność, która pomoże nam zadbać o nasz komputer, to częste sprzątanie. Sprzątajcie dokładnie pomieszczenie w którym znajduje się wasz komputer. Dzięki temu znacznie ograniczycie kurz znajdujący się w pomieszczeniu który prawdopodobnie dostanie się do waszego komputera.

Jeżeli nie macie czasu by wyczyścić swój komputer bądź nie wiecie jak do tego się zabrać, zapraszamy do naszego serwisu, wykonamy pełne czyszczenie komputera wraz z wymianą past termo-przewodzących.

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code