Najczęściej kupowane

Domowy komputer - jaki wybrać?

Domowy komputer - jaki wybrać?

Domowy komputer - jak wybrać? 

Komputery do użytku domowego przede wszystkim powinny być wszechstronne.
Jednak musimy zwrócić uwagę na to że nie możemy kupić sprzętu, który będzie tani, wydajny oraz energooszczędny. 
Przede wszystkim musimy wziąć pod uwagę podstawowe zastosowanie urządzenia. Komputer który zamierzamy używać do przeglądania internetu, obsługi podstawowych programów nie muszą być wyposażone w najnowocześniejsze podzespoły takie jak karty graficzne czy procesory. Mimo wszystko to nam wcale nie ułatwia w podjęciu decyzji.

Komputer stacjonarny czy mobilny laptop?
Ważne pytanie które powinno nam się nasunąć na samym początku, mimo że jesteśmy w stanie znaleźć sprzęt o podobnej cenie oraz specyfikacji to warto zastanowić się jeszcze czy potrzebujemy bardziej mobilnego urządzenia czy jednak komputera stacjonarnego który będzie używany w jednym miejscu.

- Laptopy cechują się niewielkim poborem mocy rzędu 60/80W, przy czym komputery stacjonarne zazwyczaj wyposażone są w zasilacze 350/400W.
- Komputer stacjonarny posiada możliwość rozbudowy, niestety w laptopach rozbudowa jest bardzo ograniczona.
- Laptopy z reguły są mobilne, niestety po podłączeniu dodatkowych urządzeń, przestaje zupełnie być mobilny
Możemy tak wymieniać bez końca, porównywać każdy element urządzeń, niestety nigdy nie dojdziemy do jednoznacznej odpowiedzi.

Załóżmy że podstawowym zastosowaniem komputera będzie przeglądanie stron internetowych, oraz użytkowanie podstawowych programów, na pewno nie warto inwestować większej sumy pieniędzy w wysoko wydajne podzespoły. Do takiego zastosowania spokojnie wystarczy nam procesor dwu, trzy rdzeniowy, zapewnią nam one wystarczającą moc obliczeniową by swobodnie przeglądać strony internetowe, oglądać filmy czy też zagrać w większość gier przeglądarkowych.

W przypadku komputera do internetu, parametry płyty głównej nie są szczególnie istotne. Znaczna większość użytkowników komputerów uważa ją za element tylko i wyłącznie łączący poszczególne podzespoły. Niestety jest to błąd, płyta główna przy szerszym zastosowaniu ma ogromne znaczenie. Jednak tak jak wspomniałem, w przypadku komputera do internetu, parametry płyty głównej ni są szczególnie istotne.

Najważniejszym właściwie elementem na który musimy zwrócić uwagę to pamięć operacyjna. 2GB pamięci RAM to dla większości użytkowników w zupełności wystarczająca ilość. Warto jednak zainwestować, w przypadku starszych komputerów, około 40/50zł by dokupić drugie tylko pamięci. 4GB RAM to w zupełności wystarczająca ilość by swobodnie pracować na komputerze.

Karta graficzna w naszym komputerze to element którego nie możemy przeoczyć. Biorąc pod uwagę, zastosowanie naszego komputera nie wymaga ono szczególnie mocnego sprzętu. Spokojnie możemy wyposażyć go w starszy model kart graficznych.

Ostatnim elementem na naszej liście to dysk twardy. Tutaj spokojnie możemy wykorzystać dysk typu HDD, nowoczesne dyski SSD będą nam zupełnie zbyteczne. Dyski twarde jakie spotykamy obecnie na rynku to od 500GB do 2TB nośniki danych. W przypadku dysku warto zastanowić się czy na komputerze również będziemy przechowywać pamiątkowe zdjęcia z wakacji, podstawowe dane, czy inne pliki które zostaną na nim zapisane. Jeżeli jednak nie będziemy używać komputera do przechowywania danych, swobodnie wystarczy dysk o pojemności rzędu 250GB. W innym przypadku zainwestowanie w droższy i pojemniejszy dysk to bez sensowny wydatek w pozostawione niewykorzystanych powierzchni do zapisu danych.


Gotowy zestaw czy dobór podzespołów?
Komputery stacjonarne obecna na rynku w gotowych zestawach to ogromny plus, decydując się na zakup gotowego zestawu otrzymujemy komputer gotów do pracy dzięki czemu oszczędzimy mnóstwo czasu na składaniu komputera oraz oczekiwaniu na kolejne podzespoły. Również często jesteśmy kuszeni atrakcyjną ceną takich zestawów.

Jednak warto zastanowić się nad dobraniem podzespołów, tak by optymalnie spełniały nasze wymagania. Również wiąże się to niejednokrotnie z koniecznością zaciągnięcia języka u specjalistów, musimy być pewni że wybrane przez nas elementy będą ze sobą odpowiednio współpracować. 

Nasza firma oczywiście służy pomocą, jesteśmy w stanie dobrać Państwu komputer idealnie pasujący do zastosowania komputera. Jesteśmy w stanie stworzyć tani domowy komputer, stację roboczą czy też nowoczesny wydajny komputer dla pasjonatów gier komputerowych.

Podsumowując, komputer przeznaczony do przeglądania stron internetowych to sprzęt z niskiej, średniej klasy komputer. Jednak nie warto kupować najtańszych zestawów. Jako że technologie stron internetowych również wymagają z czasem coraz więcej mocy obliczeniowej od komputera. Równocześnie nie ma potrzeby inwestować w najnowsze rozwiązania technologiczne, taka inwestycja sprawi że zapas mocy obliczeniowej będzie zbyt duży a potencjał komputera nie zostanie nawet w połowie wykorzystany. Kwestia czy potrzebujemy komputera stacjonarnego czy też laptopa jest już tylko i wyłącznie kwestią indywidualną użytkownika. 

Idealnym w tym przypadku będzie rynek komputerów po leasingowych, gdzie możemy spotkać komputery używane w bardzo dobrym stanie oraz o wydajnych podzespołach. Zapraszamy do zapoznania się z naszą szeroką ofertą, jeżeli potrzebują Państwo konkretnych odpowiedzi których nie znajdujecie na naszej stronie, prosimy o kontakt telefoniczny. 

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code